Ultimate magazine theme for WordPress.

Nový web ArcGIS Open Data community spuštěn

Již téměř před rokem spustila společnost Esri ostrou verzi svého projektu ArcGIS Open Data, který je určen ke sdílení, prohlížení a stahování geografických dat pro široké spektrum uživatelů. Dnes byl spuštěn nový web tohoto projektu, kde jsou k dispozici všechny doposud sdílené datasety s možností bezplatného stažení ve formátech KML, shapefile, csv a GeoJSON. K dnešnímu dni, hodině a minutě stránky hlásají 23 472 datasetů od 1 501 organizací (a čísla stále “rostou”!), nicméně se jedná především o data Severní Ameriky. Kdy a zda vůbec se tato možnost sdílení dat rozšíří i v pro nás zajímavější Evropě závisí jen na rozhodnutí firem a institucí poskytující geografická data.

ArcGIS Oped Data
ArcGIS Oped Data

2 komentářů
  1. rostanetek napsal/a

    “Ať už jsou data součástí služby ArcGIS for Server nebo služby ArcGIS Online”… rád bych se mýlil (licenční podmínky jsem nenašel), ale obávám se, že tu narážíme na stejný problém jako u ArcGIS Online, API i “volně” dostupných zdrojáků na GitHubu a který se diskutoval vloni na roll-outu v Ostravě. Tedy že legálně použít to co Esri uvolňuje jako “open” může pouze instituce, která má zakoupenou Esri licenci příp. placený účet ArcGIS Online. Možná ideální námět na článek/vyjádření někoho z Esri/Arcdat, protože to co se u Esri tváří jako “open”, ve skutečnosti “open” asi úplně není:-), respektive to není nikde jednoznačně uvedeno.

    1. Radek Kuttelwascher napsal/a

      K tomu, abyste využil data z ArcGIS Open Data portálu není třeba žádný SW ani licence Esri. Zkuste dát do Search na opendata.arcgis.com např. “arcčr” a zvolit třeba “Sídla plochy”, která můžete využít např. v podobě GeoJSON URL http://opendata.arcgis.com/datasets/c9c27429f4bc41cbbf4cd40bd8be55a7_11.geojson tedy zcela bez Esri technologie.

Podělte se s Vaším komentářem

Emailová adresa nebude zveřejněna