GISportal
Jedeme i díky Vám

Olomoucká Pevnost poznání zve nejen k geoinformatické návštěvě (PR)

Pevnost poznání v Olomouci je bývalý dělostřelecký sklad z roku 1857, který Vás však uvnitř mile překvapí. Pevnost poznání svou vojenskou minulost bere jako součást bohaté historie Moravy, nyní je ale v první řadě hrdým centrem popularizace vědy Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Těžko v Česku najdete prostor, v němž se dějiny tak překvapivě a půvabně prolínají se současností právě jako uvnitř téhle výjimečné stavby. Je interaktivním útočištěm pro energickou popularizaci vědy a výzkumu i celoročním dějištěm desítek různorodých akcí, které vzdělávají základní a střední školy, rodiny s dětmi nebo seniory.

Každé léto se tu pořádají vědecké tábory pro zvídavé děti, které chtějí uprostřed přírody vést detektivní pátrání po kameni mudrců, anebo si jednoduše postavit vlastní kosmickou raketu. Pohled pod pokličku nejrůznějších vědeckých oborů přináší i oblíbená Dětská univerzita. Zájemci ve věku od osmi do dvanácti let si s předstihem zkouší studium na vysoké škole a jednou týdně se účastní obohacujících přednášek předních odborníků z olomoucké univerzity. Odměnou je jak krásný diplom o absolvování, tak především mimořádný rozhled v pestrém výběru dospělých oborů.

Pro zájemce o geoinformační technologie Pevnost poznání nabízí ukázky 3D tisku, dronů, ale také zajímavou geologickou expozici s 3D brýlemi či velký 3D model Olomouce s možností vizualizací jednotlivých povodní, které město postihly. Provádět Vás budou většinou studenti jednotlivých oborů, takže budete určitě v dobrých rukou. 

Otevřeno mají každý den v týdnu od 9:00 a zavírají ve všední dny v 17:00, o víkendech v 18:00. 

Vstupné:

  • Dospělí / 4 expozice: 95 Kč 
  • Snížené vstupné: 85 Kč (děti 5–15 let, studenti, senioři od 65 let, ZTP, ZTP/P)
  • Rodinné: 350 Kč (2 dospělí + 2-3 děti) 
  • Skupinové nad 10 osob: 75 Kč/osoba 
  • Permanentka: 900 Kč (12 vstupů)
  • 1 expozice: 30 Kč / 25 Kč 
  • Gyroskop: 30 Kč / 55 Kč s fotkou 
  • Planetárium: 30 Kč
 
Share
Share