GISportal
Jedeme i díky Vám

Ovládáš GIS a zajímají tě družicové technologie? ESA ti pomůže uplatnit tvé znalosti ─ přihlas se na EOVation Agriculture!

13.─14. 10. 2017 proběhne v Kruhové hale na ČZU data festival EOVation Agriculture, nový typ soutěže nacházející se na pomezí hackathonu a ideathonu zaměřený na adaptaci zemědělství vůči klimatickým změnám. Soutěž probíhá pod hlavičkou mezinárodního projektu EO ClimLab iniciovaného z podnětu Evropské kosmické agentury (ESA).

Organizátorem je ESA BIC Prague, podnikatelský inkubátor specializující se na rozvoj technologicky progresivních start-upů, které ve svých komerčních produktech či službách využívají kosmické technologie nebo systémy. Jeho operátorem je Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest.

Během EOVation Agriculture se soutěžící v týmech pokusí za 24 hodin s využitím dat z dálkového průzkumu Země (DPZ) vymyslet beta verzi projektu, který umožní rozvoj inovativních produktů či služeb specializovaných na redukci negativních dopadů klimatických změn v zemědělství. Nejlepší nápady ESA BIC Prague podpoří k hlubšímu rozvoji, aby je jejich tvůrci mohli uvést v praxi. Zajištěna je také návštěva Evropské organizace pro výzkum meteorologickými satelity (EUMETSAT) v Německu nebo krátká stáž ve finské společnosti Space Systems Finland, případně finanční odměna.

Abychom podnítili rozvoj inovací v zemědělství, které budou zároveň šetrné vůči životnímu prostředí, sdružíme na EOVation Agriculture dohromady experty na EO data, klimatologii a odborníky na podnikání,“ říká Jana Šmotková z ESA BIC Prague, která je zodpovědná za animační část projektu EO ClimLab v České republice.

Všichni tito odborníci budou soutěžícím na data festivalu k dispozici – účastníkům budou radit, jak lépe rozvinout své nápady. Zařadí se mezi ně například jeden z předních odborníků na DPZ Přemysl Štych z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, Michal Kolomazník z Microsoftu či Zdeněk Rudolský, jeden ze zakladatelů ImpactHUBu. Celou soutěží bude provázet Karita Kasurinen z finské firma Al Valossa, která se věnuje mimo jiné vzdělávání lidí v oblasti podnikání a budování start-upové komunity v severním Finsku.

Cílem projektu realizovaného konsorciem partnerů z Polska, Rumunska a České republiky je vytvořit silnou komunitu lidí kolem využití dat DPZ pro boj s negativními dopady klimatických změn, a to pro dlouhodobou práci s ní i po skončení projektu.

Pokud tě láká stát se součástí této komunity, a podpořit tak nejen rozvoj inovací a podnikání, ale také myšlenku, že negativní dopady klimatických změn na budoucnost naší planety je téma, které by společnost měla začít aktivně řešit, pak se registruj na stránkách https://app.attendu.cz/prihlaska/QDyo8k. Pro více informací se mrkni na webové stránky http://eoclimlab.eu/eovation-agriculture/ – najdeš zde jak obecné informace o konceptu soutěže, tak zadání jednotlivých výzev, na kterých se bude v rámci data festivalu pracovat, a spoustu dalších užitečných informací. Aktualizované informace jsou také na FB stránkách EO ClimLab Czech Republic.

Share
Share