GISportal
Jedeme i díky Vám

Pocitová mapa Ústí nad Labem

Magistrát města Ústí nad Labem po vzoru dalších měst spouští interaktivní pocitovou mapu pro veřejnost. Mapovou aplikaci pro oddělení koncepcí odboru strategického rozvoje vytvořilo oddělení GIS s využitím technologie Esri, která je na Magistrátu standardně k dispozici. Mapová aplikace je postavená na prostředí Web AppBuilder Developer. V rámci aplikace byl využit SmartEditor Widget, který byl kompletně graficky přepracován. Částečně předesignována byla i samotná základní šablona layoutu aplikace.

Pocitovou mapou město rozšiřuje možnosti aktivního zapojení veřejnosti prostřednictvím počítače či mobilního zařízení do plánování veřejného prostoru. Aplikace umožňuje občanům zadávat tzv. pocitové body přímo do mapy. Uživatel aplikace tak jednoduše může označit místa, kde např. rád tráví volný čas nebo kde se naopak necítí bezpečně. Cílem projektu je získat podklady pro plánování investičních akcí, vytváření koncepcí dopravy, využití či přeměnu veřejného prostranství pro volnočasové aktivity, zlepšování bezpečnosti ve městě apod.

Pokud se koncept osvědčí, plánuje oddělení koncepcí ve spolupráci s oddělením GIS nasadit aplikaci pro sběr dalších tzv. měkkých dat.

Pocitová mapa je k dispozici na webu oddělení koncepcí http://www.strategie-usti.cz/ (v sekci POCITOVÁ MAPA) či přímo na vlastním webu.

obrázek_2

 

Share
2 komentářů
  1. rostanetek napsal/a

    Je to detail, ale pokud uz ani profesionalove v oboru (GISportal jakozto predni zpravodaj nebo hned trojice prednasejicich na konferenci GIVS) neumi napsat spravne nazev nejvetsi firmy v oboru, pak si dovolim male upreseni. Do roku 2010/2011 nazev „ESRI“ vychazel ze zkratky pro Environmental Systems Research Institute. Posleze doslo k prejmenovani na pouhe „Esri“ , soucasne se zmenou logotypu (https://gisandscience.com/2010/12/30/esri-logo-an-evolution/). Spravne v textu je tedy „Esri“, zatimco v logotypu „esri“.

    1. Jirka Pánek napsal/a

      Opraveno, díky za upozornění…

Podělte se s Vaším komentářem

Emailová adresa nebude zveřejněna

Share