GISportal
Jedeme i díky Vám

Podzimní termíny kurzů otevřeného software pro GIS od GISMentors (PR)

Zpracování geodat v desktopové aplikaci QGIS, jejich uložení a sdílení v prostředí geodatabáze PostGIS a následná publikace pomocí mapového serveru GeoServer – to všechno se můžete naučit během podzima na veřejných kurzech GISMentors, které už pátým rokem pořádá firma OpenGeoLabs.

Pro uživatele zabývající se pokročilejší analýzou dat je připraven kurz GRASS GIS a těm, kteří potřebují zpracování dat automatizovat, pomůže kurz programování GeoPython. Novinkou je kurz tvorby zásuvných modulů pro QGIS – ten je určen pro pokročilé uživatele, kteří si potřebují QGIS přizpůsobit vytvářením nových analytických nástrojů.

Seznam všech aktuálně vypsaných kurzů najdete vždy na adrese: https://kurzy.gismentors.cz/.
Chcete-li být v obraze nejen ohledně našich kurzů, ale i dalších našich aktivit a novinek ze světa Open Source GIS, sledujte náš profil na Facebooku nebo Twitteru.
Pokud si nejste jistí, který kurz je pro vás ten pravý, nebo pokud potřebujete připravit školení na míru pro vaši organizaci, ozvěte se nám na info@gismentors.cz.

Veřejné kurzy jsou jednodenní a konají se již tradičně v učebně na Fakultě stavební ČVUT v Praze. Letos poprvé, díky spolupráci s Katedrou Geoinformatiky UPOL, se bude konat veřejný kurz QGIS pro začátečníky také v Olomouci.

O GISMentors
Sdružení školitelů GISMentors vzniklo v roce 2014 a zabývá se školením otevřeného software pro GIS (open source GIS) otevřeným způsobem. Naše materiály jsou dostupné všem pod otevřenou licencí. Účastí na našich kurzech nám umožňujete tyto materiály udržovat a rozšiřovat. Nabízíme jak veřejná školení, tak firemní kurzy s upraveným programem na míru dané organizace. V případě zájmu nás prosím kontaktujete na adrese info@gismentors.cz

O otevřeném software pro GIS
Free and Open Source software for GeoSpatial (FOSS4G) je skupina softwarových nástrojů s otevřeným zdrojovým kódem (open source), která řeší celou škálu problematiky prostorových dat. Většinu programů zaštiťuje organizace Open Source Geospatial Foundation – OSGeo.org, která dohlíží na to, že programy mají stabilní vývojářskou komunitu, určitou úroveň kvality zdrojového kódu i dokumentace a jsou vyvíjeny pod některou z otevřených licencí.

Share
Share