GISportal
Jedeme i díky Vám

Poslední šance na registraci do soutěže „Farmářství přes Satelit“ – cena pro vítěze: 13 000,- EUR (TZ)

Studentům a mladým farmářům v Evropě a Africe zbývá již jen jeden měsíc pro registraci do soutěže na téma využití satelitní navigace v zemědělství pro zlepšení produktivity a snížení zátěže pro životní prostředí.

Zatím jsou přihlášeni soutěžící z jedenácti zemí a organizátoři chtějí víc! Celková hodnota cen pro vítěze soutěže je €13,000. Organizátoři soutěže prodloužili uzavírku registrace (viz. www.farmingbysatellite.eu) až do 28. února 2014 . Vybraní účastníci budou mít možnost prezentovat své nápady v Praze v průběhu června 2014 a vítězové budou představeni na International Space Solutions Conference, kterou bude pořádat GSA v Praze.

Tato soutěž je iniciativou Evropské agentury pro globální družicový navigační systém a je sponzorována společností CLAAS, která je předním výrobcem zemědělské techniky, a společností Bayer CropScience.

Cílem soutěže je podpořit využití družicové navigace v zemědělství a předvést výhody, které tato technologie přináší. Maximální věk pro účast jednotlivců a týmu v této soutěži je 31 let. Do soutěže je možné podat případové studie, zkušenosti z praktických testů nebo návrhy inovativních postupů a to především těch, které jsou zaměřeny na využití služeb EGNOS – European Geostationary Navigation Overlay Service, Evropského družicového navigačního systému GALILEO a programu COPERNICUS (Evropský program pozorování země).

Gian-Gherardo Calini, vedoucí oddělení podpory rozvoje trhu a aplikací z Agentury GSA, k soutěži dodává: „Stále hledáme vynalézavá řešení, využívající satelitní technologii, která je světovým farmářům „zdarma“ k dispozici. Očekáváme, že se soutěže zúčastní nejen týmy složené ze zástupců soukromých společností, ale i z řad studentů zemědělských oborů. Tato soutěž představuje pro mladé lidi skvělou příležitost upozornit na své nápady přední firmy, i akademickou sféru. „

Zdroj: FarmingbySatellite.eu

Share
Share