GISportal
Jedeme i díky Vám

Pozvánka na mapathon v Liberci

Přijměte pozvání na již druhý liberecký mapathon konaný 16. 5. 2018 na půdě Technické univerzity v Liberci, kde mapováním pomůžete Lékařům bez hranic.

Stačí vzít jen notebook a přijít ve středu 16. května v 18.00 hodin do zasedací místnosti ve 4. patře budovy G na druhý liberecký mapathon pro Lékaře bez hranic. Na světě jsou stále bílá místa, která nemají svou mapu. A to komplikuje práci třeba Lékařům bez hranic. Někdy mají jen pár hodin na to, aby dopravili léky nebo vakcínu do míst v odlehlém a nezmapovaném koutě Afriky. Bývá to úkol pro dobrodruhy.

Liberecký mapathon to chce krůček po krůčku měnit. Přineste si svůj notebook (kdo nebude mít, počítač na práci dostane), lektoři vás naučí práci s jednoduchým mapovým editorem a pak už je jen na vás, jak velký kus Afriky podle leteckých a satelitních snímků zmapujete.

Akci Missing Maps: druhý liberecký mapathon pro Lékaře bez hranic pořádá Fakulta přírodovědně-humanitní a pedagogická TUL ve spolupráci s Lékaři bez hranic, a to už druhým rokem. Loni se asi dvacítce účastníků podařilo zmapovat přes 2000 budov v Nigérii.

Na akci se můžete přihlásit pomocí tohoto přihlašovacího formuláře, pro více informací sledujte facebookovou událost akce.

zdroj: T-UNI (Online zpravodaj Technické univerzity v Liberci)

Share
Share