GISportal
Jedeme i díky Vám

Praha bude přehledněji informovat o změnách územního plánu (TZ)

Zajímá vás, co se bude měnit ve vaší čtvrti? Praha nyní usnadní cestu, jak se o tom dozvědět. Ode dneška si můžete stáhnout veškeré informace o změnách územního plánu jako Open Data.

Na www.opendata.praha.eu dnes přibyla nová sada informací. Institut plánování a rozvoje Prahy (IPR) bude jako Open Data zveřejňovat veškeré údaje o chystaných změnách a úpravách územního plánu. Chybět nebudou ani veškeré nově podané podněty ke změně územního plánu. „Údaje využijí především lidé, kteří se děním v Praze skutečně podrobně zabývají. Nejvíce je nejspíš ocení watchdogové organizace, které hlídají, jaké změny se v Praze chystají,“ říká Petr Hlaváček, ředitel Institutu plánování a rozvoje Prahy.

„Lidé jsou přirozeně citliví na změny ve svém okolí a očekávají, že se o nich dozvědí včas, a ne až ve chvíli, kdy již nic nemohou ovlivnit. Proto je důležité například včas a srozumitelně informovat o připravovaných změnách územního plánu. Open Data jsou jeden z nástrojů, jak toho dosáhnout,“ říká radní pro územní rozvoj Petra Kolínská.

„Data budou k dispozici jak v grafické podobě, tak ve formě výpisu v excelové tabulce,“ upřesňuje Petr Hlaváček. Již dnes jsou informace o změnách územního plánu dostupné v mapové aplikaci na www.geoportalpraha.cz. „Novinkou je zveřejňování kompletního seznamu podnětů ke změně územního plánu, které dosud nebyly systematicky zveřejňovány na jednom místě. V nejbližší době se pak chystáme spustit ještě novou samostatnou webovou stránku, kde bude možné snadno vyhledávat informace o změnách územního plánu podle různých kategorií – podle polohy, stavu schválení a podobně,“ doplňuje Hlaváček.

 

Share
Share