GISportal
Jedeme i díky Vám

AKTUALIZACE: Projekt GPS mince

AKTUALIZACE: Podle mnohých náznaků se jedná o nepravdivou informaci, každopádně myšlenka je natolik zajímavá, že jsme se rozhodli článek ponechat v původní verzi. Děkujeme všem čtenářům na upozornění na „kachnu“. Pokud vás sledování mincí a bankovek zaujalo, tak se podívejte třeba, kde je teď George.

Už vás někdy napadlo, kolik lidí drželo nějakou minci před Vámi? Lidé z projektu GPS mince se rozhodli  zmapovat největší cestovatele na světě – mince! Do kovové speciálně vyrobené mince s dutým vnitřkem, která vypadá jako běžná padesátikoruna, umístili miniaturní GPS lokátor.

Díky tomu můžete sledovat pohyb této 50 korunové mince po celé České republice na Google mapě Možná ji máte vy právě teď ve své peněžence, nebo ji dostanete nazpátek při placení. Možná je teď někde blízko vás. Příběh tzv. duté mince se začal psát během studené války, kdy na první pohled obyčejné mince v sobě ukrývali tajné depeše, mikrofilmy nebo různé zakázané látky.

Dosavadní putování padesátikoruny
Dosavadní putování padesátikoruny

Share
5 komentářů
 1. Honza napsal/a

  Odbornej portál by neměl nabíhat na zjevný nesmysly :/

 2. Standa napsal/a

  To uz vymyslel Rychlonozka v Rychlych Sipech!

  1. Pyskor napsal/a

   Osobně jsem přesvědčen, že jde o podvod. Pro trackování by v minci musel být kromě GPS přijímače i nějaký vysílač a baterka. To se do padesátikoruny nevejde, navíc aby vypadala jako pravá 😀

   To mi přijde Rychlonožkova varianta, poslat s mincí i logovací papírek s prosbou, ať ji stý člověk vrátí na danou adresu reálnější;-)

 3. redakce napsal/a

  Tady jsme si asi pěkně naběhli na vidle…nápad na trackování se nám natolik líbil, že jsme úplně neřešili jeho technickou stránku a tudíž proveditelnost. Děkujeme za mnoho podnětů – jak zde tak na FB a prosíme o shovívavost s hodnocením kvality GISportalu. Každý občas naletí na nějaký trik…

 4. Petra napsal/a

  Šlo o kampaň za příspěvky charitě a zajímavý názor na to napsal Adent.

Podělte se s Vaším komentářem

Emailová adresa nebude zveřejněna

Share