GISportal
Jedeme i díky Vám

Sdílení dat jako cesta – Liftago, Alza a IPR (pozvánka)

IPR Praha a přepravní platforma Liftago zvou na veřejnou prezentaci a debatu k tématu sdílení dat s městy a řešení dopravní situace. Akce se koná 21.5.2019 v prostorách CAMPu za účasti primátora hl.m. Prahy Zdeňka Hřiba.

Co kdyby taxíky nevozily jen lidi, ale i zásilky? A nebo jídlo? Můžeme efektivnějším sdílením zabránit narůstu aut v ulicích? Česká přepravní platforma Liftago a největší český e-commerce Alza.cz se spojili s IPR Praha s cílem nasdílet svá data. Představí vám jak společné řešení přepravních výzev může ukázat cestu k řešení dopravní situace ve městě. Na prezentaci výsledků se mimo jiné dozvíte, jaké dopady může mít sdílení dat na dopravní situaci v Praze a jaké z něj plynou možnosti řešení.

Po přednášce proběhne veřejná debata se speciálními hosty: primátorem hl. m. Prahy Zdeňkem Hřibem, místopředsedou představenstva Alza.cz Tomášem Havrylukem a zakladatelem Liftaga Ondřejem Krátkým. Akce vznikla na podnět společnosti Liftago a proběhne pod záštitou IPR Praha s cílem motivovat více komerčních subjektů ke sdílení svých dat s městy.

Ačkoliv je akce veřejná a zdarma, je nutné se registrovat.

Share
Share