GISportal
Jedeme i díky Vám
10 komentářů
 1. jachym napsal/a

  Google maps + OpenLayers (na základě videa) – no, snad se pochlapí, a přejdou na OpenStreetMap.

  1. Jirka Pánek napsal/a

   Tohle jsem bohužel také nepochopil, ale co už…

  2. Lukáš Marek napsal/a

   Chvíli koncept mapy fungoval i nad OSM, takže se dá říct, že jsou nachystány obě varianty. V podstatě si myslím, že jde spíš o osobní preference než o nějaké zavržení OSM. Teď existuje přímá dohoda s Googlem (což by měla být i odpověď na další koment ohledně pravidel), takže se nejspíš Google Maps jen tak neopustí, i když prostor k diskuzi by se možná našel.

  3. irena napsal/a

   No Jachyme, presne tento koncept jsem mela na stole uz vloni hned po srpnove povodni v kraji. Vcetne Ushahidi. Skoda, ze na to firma XY nenasla kapacity…
   Ale pravda, stale cekam, treba se povede.

 2. Michal Zimmermann napsal/a

  Jak píše Jáchym, v okamžiku kdy o té mapě začali mluvit, mě napadlo, proč to neudělali na OSM? Kdy jindy se to může hodit víc než v takovém případě? Myslím, že je to spíš Google Maps + Fusion Tables.
  Pár výhrad: #krizovamapa mi přijde zbytečně dlouhé a jestli to správně chápu, tak tu mapu otevřou, až když bude potřeba (teď je pořád skrytá). Takže uživatel se k ní dostane až v té krizové situaci, to mi přijde trochu hloupé.

  1. jachym napsal/a

   Což, pokud vím, odporuje licenci googlemaps 🙂

   1. Michal Zimmermann napsal/a

    Co? 🙂

     1. VitPaszto napsal/a

      Česká televize je prostě dostatečně silná instituce, aby s Google vyjednala nějakou tu výjimku. Jak zmiňoval kolega Lukáš Marek, tak OSM byla právě tou variantou (až do dojednání s Google), kterou lze použít.

Podělte se s Vaším komentářem

Emailová adresa nebude zveřejněna

Share