GISportal
Jedeme i díky Vám

Nová generace GPS pro GIS – Trimble Juno 3! (PR)

Přichází Juno 3, třetí generace oblíbených GPS.

Trh malých a plně integrovaných profesionálních GPS systémů pro GIS rozvířila nová generace přijímačů Trimble Juno. Tyto univerzální GPS přijímače pro sběr dat, mapování i navigaci se na českém trhu těší dlouhotrvajícímu úspěchu. Distributorem je společnost GEOTRONICS Praha, spol. s.r.o. Novinka Juno 3 přináší mnoho změn, které ještě více zpříjemní práci, a nahrazuje oblíbené modely Juno SB, SC a SD.

Rychlejší práci zprostředkuje výrazně rychlejší procesor, kterému pomáhá zvětšená operační paměť. Změnou prošel také fotoaparát, který v terénu zaznamená mnohem kvalitnější fotografie s větším rozlišením. Prodloužená výdrž baterie zajistí větší flexibilitu v pohybu a zvýšená odolnost nových modelů již nevyžaduje používání externího pouzdra (tzv. OtterBoxu)  pro nejtěžší podmínky.

Týmy vybavené novým Junem zvládnou bez potíží a bez ztráty produktivity všechny úlohy, které před ně staví mobilní sběr dat v terénu, a to včetně zpracování rozsáhlých datových a mapových souborů

.

Využít mohou obousměrně rychlých datových přenosů (email, internet, mapové služby) a v případě potřeby i hlasové komunikace. Proces efektivního terénního sběru je podpořen možnostmi práce s komplexními atributovými knihovnami. Díky schopnosti kombinace atributů nejrůznějších typů a využití podmíněných atributů se stává terénní sběr elegantní, rychlou a konzistentní úlohou. GPS technologie tak snadno zajistí aktuální informace a data plně kompatibilní s podnikovými GIS a databázemi. Návratnost investice je jednoznačná a rychlá.

Novinku lze také snadno proměnit v elegantní turistickou i automobilovou navigaci. Kompaktní přístroj tak může sloužit jako opravdu univerzální profesionální zařízení.

Juno 3 je již v prodeji a objednávat jej lze ve dvou modifikacích: Juno 3B a Juno 3D s rozšířenou výbavou (zejména 3.75G modem pro datový i hlasový přenos).

Hlavní funkce modelů Juno 3:

  •  vysoce citlivý GPS přijímač
  • odolnost do těžkých terénních podmínek
  • WiFi a Bluetooth
  •  datová i hlasová konektivita díky 3.75G modemu
  •  5 Mpix fotoaparát s automatickým ostřením a bleskem
  •  veškerá potřebná funkcionalita integrována v lehkém ručním přístroji
  •  možnost využití profesionálního softwaru pro sběr a aktualizace dat, resp. řízení a navigace pracovníků v terénu a řešení komplexních úloh online

Juno 3 je určeno všem mobilním týmům, které využívají GIS a pracují s polohovými informacemi, ať jde o logistické operace, působnost správců sítí a městských majetků nebo třeba lesnictví, zemědělství, složky záchranných systémů a mnohé další.

Samozřejmostí je dostupnost různých doplňkových dílů a příslušenství, jako napájení z vozidla či originální držák do vozidla, speciální pouzdro nebo třeba externí nabíječka. Ta se osvědčuje zejména při řešení rozsáhlejších projektů, kdy není možné přerušovat práci (mimo běžnou civilizaci, při mnohadenních akcích bez možnosti pravidelných návratů apod.). Pak je vhodné mít po ruce pár náhradních nabitých baterií. Nabíječka pracuje standardně se sítí 230V, případně s adaptérem do autozapalovače (lze dokoupit samostatně) a je univerzální pro baterie modelové řady Juno 3 i starší Juno SB, SC, SD.

Juno 3 výborně obstojí i ve skutečně těžkých podmínkách. Týmy jej využijí skutečně naplno – náročnou práci ve chvílích volna vystřídají přidané funkce (např. Geocaching, pěší a cykloturistika). Jeho největší předností je však fakt, že bylo zkonstruováno především pro to, co nás baví nejvíc – totiž pro práci.

Share
Share