GISportal
Jedeme i díky Vám

Speciální Missing Maps mapathon v evakuačním centru HZS v areálu PN Bohnice (pozvánka)

13. září se od 18:00 koná další pražský mapathon. Tento mapathon bude speciální – sejdeme se v dočasném evakuačním centru, cvičně postaveném Hasičským záchranným sborem ČR v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice.

Kde se setkáme?

Centrum bude stát na louce v jihovýchodním rohu areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice zde: https://w3w.co/ahoj.vyjmout.prázdné

Vstup do areálu bude boční branou u zastávky Řepínská: https://mapy.cz/s/31aDK

Jedná se o cvičení Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy, jehož účelem je vystavení humanitární a materiální základny v podobě stanového městečka, které zabezpečí ubytování pro evakuované osoby ze zasažených oblastí a je tak důležitým mobilním prvkem při mimořádných událostech.

Co se na setkání bude dít?

Přijďte a podpořte práci humanitárních organizací tím, že pomůžete zmapovat místa, která jsou nejvíce ohrožena krizemi. Mapathon společně organizují Lékaři bez hranic a Český červený kříž. Srdečně zveme úplné začátečníky i ty, kdo už mapovat umí. Na Mapathonu budeme společně podle satelitních snímků vytvářet v OpenStreetMap mapu pro týmy v terénu.

Nemáte zkušenosti?

Nevadí. Všechno se naučíte na místě.

Co potřebujete?

Potřebujete vlastní počítač (nejedná se o školení, po krátkém úvodu budeme všichni společně mapovat). Pokud máte, vezměte si také myš – hodně vám usnadní práci.

Mám si něco připravit?

Pokud ještě nemáte účet na OpenStreetMap, vytvořte si ho zde.

Share
Share