GISportal
Jedeme i díky Vám

State of the Map 2011, shrnutí a plány do budoucna. Den 3.

Poslední den konference OpenStreetMap komunity přinesl mnoho zajímavých příspěvků a také tradiční hodnocení a plány do budoucna. Z nedělních prezentací stojí za zvýraznění snaha Raula Krauthausena z Německa, který je upoután na kolečkové křeslo a je jeden z hlavních představitelů projektu WheelMap.org, což je na OpenStreetMap postavená mapová služba s body zájmu (POI), které mají indikované, zda jsou plně/částečně/vůbec přístupné pro vozíčkáře. Jedná se o komunitní projekt, takže i Vy můžete označit různá místa ve svém městě jako (ne)přístupná pro vozíčkáře a tím pomoci rozšířit tento projekt. V současné době je označeno téměř 70 tis míst po celém světě – podívejte se například na Vaše město!

Ukázka WheelMap.org

Z velkého množství zajímavých přednášek je pro československou geokomunitu zajímavá prezentace Michala Páleníka, zástupce projektu Freemap Slovensko. Opět se jedná o komunitní projekt postavený na OpenStreetMap, který má však navíc několik zajímavých vrstev, jako například vrstvu geocachingu, či turistické mapy Slovenska – vše s licencemi Creative Commons (CC BY-SA 2.0). Více informací o obou projektech přineseme brzy v samostatných článcích.

Ukázka FreeMap.sk

Shrnutí konference: Celkový počet účastníků byl 206 z celkem 25 zemí, při 8% zastoupení žen v publiku a 2ks mezi přednášejícími. Kompletní seznam přednášek, včetně stažitelných videí a v některých případech i prezentací naleznete zde.

Share
Share