GISportal
Jedeme i díky Vám

State of The Map – Francie 2014

Ve dnech 4. až 6. dubna se v Paříži uskuteční výroční setkání komunity OSM Francie. Do této akce se může na dálku zapojit každý a přispět k mapování oblastí, které jsou aktuálně ohroženy humanitární katastrofou. Ateliéry zaměřené na mapování na dálku vybraných měst a zemí, které dosud podrobně zmapovány nebyly, bude organizovat nezisková organizace Humanitarian OpenStreetMap Team (HOT).

Přispěvatelé OSM z celého světa spojí v těchto dnech své úsilí a budou se podílet na zmapování vybraných oblastí ve čtyřech afrických zemích:

  • Demokratická republika Kongo (dlouhodobé nepokoje)
  • Středoafrická republika (občanská válka)
  • Guinea (epidemie eboly)
  • Mauritánie (pomoc Mezinárodnímu červenému kříži při budování sítě zdrojů pitné vody)

Zapojte se i vy prostřednictvím nástroje pro koordinaci mapování na dálku OSM Tasking Manager. Stačí být registrovaným přispěvatelem OpenStreetMap a mít alespoň základní zkušenosti s mapováním. Pomozte humanitárním organizacím, které pracují v ohrožených oblastech a data z OSM jsou často jediným zdrojem důležitých kartografických informací. Lékaři bez hranic bojují v Guinei proti epidemii eboly a ve Středoafrické republice poskytují zdravotnickou pomoc postiženým válečným konfliktem a pracovníci Červeného kříže budují v Mauretánii zdroje pitné vody pro místní obyvatelstvo.

Seznam vybraných mapovacích úkolů na OSM Tasking Manageru (odkazy aktivní až po přihlášení na TM):

Demokratická republika Kongo:

Středoafrická republika:

Guinea:

Mauretánie:

Share
Share