GISportal
Jedeme i díky Vám

Stříbrná medaile pro Geosense s.r.o. (TZ)

V soutěži o nejefektivnější projekt českého internetu Internet Effectiveness Awards (IEA) se webová aplikace společnosti Geosense s.r.o. umístila v kategorii Neziskový sektor, lidská práva a životní prostředí“ na skvělém druhém místě.

Geosense se do sedmého ročníku soutěže,v němž do posledního kola postoupilo 44 finalistů, přihlásila se svou webovou aplikací, jež umožňuje snadnou práci s mapovými podklady (např. s podklady katastru nemovitostí) důležitými pro samosprávu, státní správu, občany i privátní sektor. Služba je poskytována zdarma všem obcím v České republice.

           „Projekt, jehož vývoj trval tři roky, jsme vytvořili především proto, aby si i menší a střední obce měly možnost pořídit finančně dostupný a zároveň na ovládání nenáročný geoinformační sytém, jenž jim ale poskytne veškeré nástroje, které jsou pro uživatele potřebné. Donedávna totiž GISy, které byly velmi drahé a navíc složité, používala převážně větší města,“ vysvětluje JUDr. Jan Zvoník, MBA, technický ředitel Geosense s.r.o.

„Aplikace je výjimečná tím, že jsme tyto portály připravili pro každou obec. Již v základní verzi tak dostávají starostové do ruky nástroj, jenž jim značným způsobem ulehčí každodenní agendu. Zároveň je rozšiřitelný o další funkce a moduly tak, že vyhovuje i zákazníkům s vysokými požadavky,“ dodává Jan Zvoník.

Portál ocení i ti, kdo potřebují evidovat majetek a pracovat s mapovými podklady – říká se totiž, že až 70% všech informací lze zobrazit v mapě. Hlavní cílovou skupinou jsou obce, ale mezi uživatele se čím dál častěji připojují i správci majetku nebo velké společnosti vlastnící větší množství pozemků. Portál v současné době využívá více než tisícovka obcí v ČR (z celkového počtu cca 6400) a další komerční společnosti či příspěvkové organizace státu.

zdroj: Geosense.cz

Share
Share