GISportal
Jedeme i díky Vám

UpVision – nová firma na poli UAS/UAV v České republice

Od listopadu 2013 se tým UAS odborníků v čele s manažerem Jakubem Karasem původně působícím ve společnosti Geodis připojuje k novému projektu UpVision. UpVision je platformou, zaměřenou na využití možností moderních bezpilotních leteckých systémů a informačních technologií, pro poskytování profesionálních řešení a služeb od průmyslových aplikací, přes inovativní produkty pro film a marketing až po výzkum a vývoj komplementů technologie UAS. „Navazujeme na předchozí dlouhodobé zkušenosti s těmito technologiemi a spolupracujeme se sektorovými komerčními subjekty, produkcemi, univerzitami a výzkumnými organizacemi na materializaci potenciálů UAS. Naším cílem je vytvoření celoevropského kompetenčního centra pro UAS“, říká Karas.

Kromě poskytování portfolia řešení na bázi bezpilotních prostředků, se věnují přednáškám a školení, testování, provozu, ale i zakázkové konstrukci UAV. „Roste trend, kdy přidaná hodnota UAV technologií nekončí pouze předáním dat, proto se vždy snažíme pochopit a adresovat podstatu poptávaného zadání“, dodává Aleš Konrád, jednatel společnosti APS Engineers, zastřešující projekt UpVision. UpVision využívá různá UAV pro mapování – „kopterové“ UAV pro menší plochy s obrazovým rozlišením od 1 cm/pixel, videoprůlety, snímkování online za přítomnosti zákazníka, termovizní snímkování a „křídlové“ UAV pro mapování větších ploch, od 3 cm/pixel.

„Sledujeme světové novinky v oblasti těchto technologií, aktivně komunikujeme s partnery a přidáváme vlastní úpravy, včetně testování různých typů senzorů, aplikací a hledání maximálního využití dat dle potřeb zákazníka“, doplňuje Karas. Projekt se nezaměřuje pouze na domácí trh, cílem společnosti je být evropským hráčem na poli řešení a služeb na půdorysu technologií UAS.

Share
Share