GISportal
Jedeme i díky Vám

Uživatelská Esri konference na Novém Zéladnu

V termínu 18.–20. 8. 2014 se v prostorách SkyCity v Aucklandu konala ESRI konference pořádaná společností Eagle Technology, oficiálním distributorem ESRI na Novém Zélandu. Jedná se o největší lokální GIS konferenci a třídenní program nabídl v 5 sálech celou řadu zajímavých produktových i uživatelských prezentací, které doplnili svými produkty vystavovatelé a sponzoři akce.

Z technologií ESRI byl nejčastěji skloňován dobře známý ArcGIS Online, platforma Story Maps, horká novinka Web AppBuilder, inovovaný Operations Dashboard či propojení geografických dat s manažerskými informačními systémy.

Česká stopa na Novém Zélandu - Jaroslav Poláček (vlevo) a Chris Blazkow
Česká stopa na Novém Zélandu – Jaroslav Poláček (vlevo) a Chris Blazkow

Vystavovatelé zaujali především systémy pro sběr dat pomocí bezpilotních letounů, GNSS technologií či mobilního mapování. K vidění byly také uživatelsky atraktivní řešení kombinující geografické informační systémy a virtuální realitu či nejrůznější softwarové nadstavby pro ArcGIS.

Jako aktivní účastník konference hodnotím její průběh velmi pozitivně především díky kvalitní organizaci a zapojení produktových manažerů ESRI do prezentací i diskuzí s uživateli. Osobně mne také potěšila rozmanitost zvolených témat i absence INSPIRE.

Jaroslav Poláček

Account Manager, GeoSystems New Zealand

Share
Share