GISportal
Jedeme i díky Vám

Uživatelské setkání T-Mapy očima GISportalu

První dva dny v říjnu se konalo tradiční uživatelské setkání zákazníků společnosti T-Mapy. Na rozdíl od velkých setkání, typických například pro konference Esri, se jednalo o spíše menší akci, podle organizátorů okolo 135 účastníků z 62 organizací z Česka a Slovenska. Tato velikost však nebyla na škodu a ještě více podtrhovala „rodinnost“ jak akce, tak i vlastně firmy. 

T-Mapy působí na českém trhu od roku 1992 a od té doby získali přes 1300 zákazníků se kterými řešili přes 6500 projektů. Jejich hlavním partnerem v současné době je především veřejná správa a to jak v oblasti pasportů, evidence majetku, či smart cities, ale také v oblasti dopravy či IZS. Konference byla, stejně jako portfolio firmy, rozdělena na dvě části – sekce města a sekce IZS a doprava. 

Kompletní tisková zpráva/reportáž organizátorů je k dispozici na jejich webu, z mého pohledu byla akce velmi příjemným setkáním, kde se prezentovaly „živé“ příklady z jednotlivých měst, což ocenili hlavně praktici. Součástí byly i „kulaté stoly“, kde se diskutovaly nedostatky jednotlivých produktů a případná vylepšení. Občas sice zaráželo tvrdošíjné lpění na formátu shapefile, místo možnosti práce např. s GeoJSONem, ale i tak byla otevřenost vývojářů i vedení firmy osvěžující. Doprovodný program ve formě bowlingu, segway či rautu s kapelou byl pak už jen třešničkou na dortu. Z mého osobního pohledu bych akci otevřel i mimo zákazníky společnosti, protože by to mohlo přilákat ty, kteří produkty neznají a rádi by se inspirovali. 

 

Pozn: Redaktor GISportalu byl na akci jako host společnosti T-Mapy, která za něj zaplatila vstupné a ubytování. 

 

Share
Share