GISportal
Jedeme i díky Vám

Vánoční mapová hra od Mapy.cz

U příležitosti Vánoc 2020 pro vás na Mapy.cz připravili malou hru. Zkuste, jestli dokážete získat od zlého čaroděje ukradenou Vánoční hvězdu a zachránit tak nejen Vánoce, ale i celé království. Hra začíná u Královského bubeníka. Pokud jste náhodou objevili nějakou jinou postavu ze hry, začněte raději od začátku a běžte se pobavit s bubeníkem.

Při hraní není nutné nikam chodit, pro záchranu království vám bude stačit pouze počítač. Doporučuje se používat webovou verzi Mapy.cz. V mobilní aplikaci funguje hra také, ale ne všechny nástroje jsou zde dostupné a hraní tak bude o něco obtížnější. Abyste mohli sbírat potřebné předměty, je potřeba se přihlásit do Mapy.cz – potom budete moci vše ukládat do své virtuální nůše (Moje mapy). Bez toho není možné hru dokončit a království zachránit.

A když budete pátrat v Mapách po různých místech a postavách, rozhlížejte se po ikonkách zlaté Vánoční hvězdy. Většinou jsou schované a musíte mapu hodně přiblížit, abyste je vůbec viděl. A někdy nemusíte hledat, občas stačí kliknout na odkaz dole pod textem.

Jednotlivé úkoly hry nejsou nijak náročné, ale někdy vyžadují pozornost a práci se specifickými nástroji Mapy.cz. Pokud vám něco nepůjde nebo bude trvat moc dlouho, dobře si přečtěte zadání včetně tipů na vhodné nástroje (kurzívou pod textem). Když ani to nepomůže, prostudujte si podrobnější “Mohlo by se hodit” v nápovědě.

Share
Share