GISportal
Jedeme i díky Vám

Vaše nápady pro „Farmářství přes Satelit“ vám můžou vydělat (TZ)

Studentům a mladým farmářům v Evropě a Africe zbývá jeden měsíc pro registraci do soutěže na téma využití satelitní navigace v zemědělství pro zlepšení produktivity a snížení zátěže pro životní prostředí.

Zatím jsou přihlášeni soutěžící z desítky zemí a organizátoři chtějí víc! Celková hodnota cen pro vítěze soutěže je €13.000. Uzavírka termínu pro registraci účastníků, kteří přihlásí své nápady je 15. prosince 2016. Prvním krokem je však registrace do 30. října 2016 na stránce soutěže www.farmingbysatellite.eu.

Tato soutěž je iniciativou Evropské agentury pro globální družicový navigační systém a je sponzorována společností CLAAS, která je předním výrobcem zemědělské techniky, a společností Bayer CropScience.

Cílem soutěže je podpořit využití družicové navigace v zemědělství a předvést výhody, které tato technologie přináší. Maximální věk pro účast jednotlivců a týmu v této soutěži je 31 let. Do soutěže je možné podat případové studie, zkušenosti z praktických testů nebo návrhy inovativních postupů a to především těch, které jsou zaměřeny na využití služeb EGNOS – European Geostationary Navigation Overlay Service, Evropského družicového navigačního systému GALILEO a programu COPERNICUS (Evropský program pozorování země)

Gian-Gherardo Calini, vedoucí oddělení podpory rozvoje trhu a aplikací z Agentury GSA, k soutěži dodává: “Stále hledáme vynalézavá řešení, využívající satelitní technologii, která je světovým farmářům „zdarma“ k dispozici. Očekáváme, že se soutěže zúčastní nejen týmy složené ze zástupců soukromých společností, ale i z řad studentů zemědělských oborů. Tato soutěž představuje pro mladé lidi skvělou příležitost upozornit na své nápady přední firmy, i akademickou sféru, kdy předchozí vítězi a týmy, které postoupili do užšího výběru, získali zajímavé pracovní příležitosti. ”

Share
Share