GISportal
Jedeme i díky Vám

Vyhlášení vítězů regionálního kola soutěže „European Satellite Navigation Competition 2011“

Mezinárodní soutěž „European Satellite Navigation Competition“ (ESNC) – dříve známá jako Galileo Masters – je zaměřena na ideové návrhy/projekty týkající se využití družicových navigačních systémů v nejrůznějších oblastech lidské činnosti. Vítězný návrh pražského regionu Vladimíra Vejvody ze společnosti PRINCIP a.s. s projektem MEFID (Mobile Epileptic Fit Detector) se umístil na 3. místě.

Soutěž je pořádána od roku 2004 a účastní se jí více než 20 regionů z celého světa. Cílem soutěže je posílit aktivní vztah odborné i široké veřejnosti ke globálním družicovým navigačním systémům. Hlavním pořadatelem ESNC je z pověření bavorské zemské vlády „Anwendungszentrum GmbH Oberpfaffenhofen“ a české Ministerstvo dopravy je pověřeno organizací regionálního kola soutěže.

Mezinárodní prezentace výsledků všech regionálních kol a vyhlášení nejlepšího návrhu inovativního využití systému družicové navigace se uskutečnilo dne 19. října 2011 v  Mnichově. Celkovým vítězem soutěže se pro rok 2011 stala společnost „Making Virtual Solid“ z USA. Hlavní cenu ve výši 20 000,- € a titul „Mistr Galileo 2011“ získala tato společnost za navigační systém prostřednictvím vodicí červené čáry, která se promítá přímo na čelní sklo automobilu

Společně s návrhem z Hesenska se na třetím místě umístil vítězný návrh pražského regionu Vladimíra Vejvody ze společnosti PRINCIP a.s. s projektem MEFID (Mobile Epileptic Fit Detector) – přenosná dálková jednotka, která může pomoci zachránit život rychlým předáním zprávy o zjištěných příznacích hrozícího epileptického záchvatu u dětských pacientů.

 

Share
Share