GISportal
Jedeme i díky Vám

Využití GIS a družicových dat k řešení lokálních problémů kolem nás (pozvánka)

Máte zájem přispět k řešení lokálních problémů a výzev v místě, kde žijete? Zapojte se do hackathonu Copernicus Academy CZ „Využití GIS a družicových dat k řešení lokálních problémů kolem nás“, který se uskuteční v Kampusu Hybernská v Praze během víkendu 3. – 4. června 2023. S využitím geoinformačních systémů (GIS) a družicových dat budeme společně hledat řešení, například pro teplotní ostrovy ve městech, územní plánování, udržitelnost vodních a půdních zdrojů či dopravní infrastrukturu.

Proškolíme vás ve volně dostupném GIS software QGIS a poskytneme zdroje a techniky pro zpracování družicových dat. Následně si účastníci/týmy zvolí téma, které bude ve spolupráci s odbornými mentory řešeno pomocí GIS a družicových snímků. Navržená řešení budou vyhodnocena odbornou porotou a vítězové obdrží hodnotné ceny.

Hackathon je určen pro středoškolské a vysokoškolské studenty bez omezení odborného zaměření. Po celou dobu bude zajištěno občerstvení. Mimopražským účastníkům lze zajistit ubytování. Registrace je otevřena pro týmy i jednotlivce, účast je zdarma. Přihlaste se do 27. května a buďte součástí hackathonu s možností vyhrát hodnotné ceny! Registrace je možná zde: https://lnkd.in/eWSvz4UJ Událost můžete sledovat i ve Facebookové události: https://lnkd.in/eK933A5C či LInkedIn: https://www.linkedin.com/posts/eo4landscape-research-group_qgis-hackathon-earthobservation-activity-7065229246461300737-Mwin?utm_source=share&utm_medium=member_desktop

Share
Share