GISportal
Jedeme i díky Vám

Wingtra představila nový dron WingtraOne PPK

Společnost Wingtra představila nový dron s označením WingtraOne PPK zaměřený na mapování. Tento dron těží ze schopnosti vertikálního vzletu i přistání a podle slov výrobce přináší revoluci v poli geodetických a kartografických aplikací.

WingtraOne PPK nabízí pokrytí i větších oblastí, vysokou přesnost i rozlišení snímků. Je vybaven pokročilým systémem pro určování polohy a kamerami, jako je např. 42megapixelová Sony RX1RII. S touto výbavou dron dosahuje při snímkování absolutní přesnosti až 1 cm. Společnost Wingtra toto tvrzení demonstruje zdokumentováním testovacích letů ve štěrkovém lomu a celou akci detailně popisuje na svém webu.

Konvenční drony přitom s podobnou přesností pracují pouze za pomoci pozemních vlícovacích bodů, jejichž zaměřování vyžaduje potřebné geodetické vybavení i práci navíc. Pokročilejší zařízení dosahují této přesnosti použitím GPS korekcí, zejména pak RTK (Real-Time Kinematics) měření či zpětný postprocessing hodnot. RTK měření přitom vyžadují spojení se základovou stanicí a poskytují korekce v reálném čase, zatímco postprocessingové řešení je prováděno až po realizaci snímkového letu.

Tým společnosti Wingtra uvádí, že pro dosažení centimetrové přesnosti ortofotomap s novým dronem nejsou potřeba žádné nadstandardní přípravy letu ani intenzivní postprocessingové korekce.

zdroj: geospatial-solutions.com

Share
Share