GISportal
Jedeme i díky Vám

Worldle 2.0

Někdy v únoru jsme psali o hře Worldle, která reagovala na tehdejší fenomén sociálních sítí, hru Wordle – webovou slovní hru, vyvinutou Joshem Wardlem, ve které se hráči snaží uhodnout pětipísmenné slovo v šesti pokusech, a každý den hrají jiné slovo. 

Worldle je hra postavená na podobném principu, vyvinutou francouzským programátorem s přezdívkou Teuteuf. Místo hledání správného slova je Vaším úkolem poznat stát podle jeho obrysu. když vložíte špatný název, dostanete informaci jak daleko a kterým směrem od Vašeho státu se hledaný stát nachází. 

Před několika týdny vyšel update této hry, která kompletně změnila moji chuť hru hrát – místo hledání pouze názvu státu máte nyní tři extra kola – v prvním kole musíte pojmenovat všechny sousední státy, což bývá někdy náročné – hlavně u některých afrických zemí s 6 a více sousedy :-). V druhém kole máte 3 pokusy na uhodnutí hlavního města, a v posledním, třetím kole máte dva pokusy na to, abyste z osmi vlajek poznali tu pravou!

Váš výsledek pak můžete sdílet na sociálních sítích – já budu každý den (kdy budu hrát) sdílet na twitteru GISportalu (@gisportalcz) – přidáte se?

#Worldle #293 3/6 (100%)
🟩🟩🟩🟩🟨➡️
🟩🟩🟩🟩🟨↗️
🟩🟩🟩🟩🟩🎉
⭐⭐⭐
https://worldle.teuteuf.fr

Share
Share