GISportal
Jedeme i díky Vám

Začíná soutěž Moravskoslezský geocaching

Před nedávnem jsme psali článek o projektu České Spořitelny – Hon za pokladem a dnes se spouští další mutace geocachingu s názvem „Moravskoslezský geocaching, aneb za poklady Moravskoslezského kraje„.

Organizátoři svůj projekt popisují následujícím způsobem:

„Moravskoslezský region je bohatý na přírodní krásy, historické památky a jiné zajímavosti, na které by bylo škoda neupozornit. Z tohoto důvodu vznikla hra Moravskoslezský geocaching, která Vás zábavnou formou provede po místech, která stojí za to navštívit. Moravskoslezský geocaching se hraje stejně jako oficiální hra geocaching, tedy s pomocí GPS. Hráči hledají ukryté poklady (cache) na základě GPS souřadnic, které získá na základě popisu (listingu) každé cache. Není to ale vždy tak jednoduché. Na cestě za pokladem musí hráči často rozluštit zapeklitou hádanku a zdolat různé překážky, než se dostanou k vytoužené schránce. Celkem na objevení čeká 100 ukrytých pokladů, skrytých na různých místech v Moravskoslezském kraji. Každá cache se liší svou obtížností a způsobem provedení, na své si tak přijdou jak vyznavači adrenalinu, tak i rodiny s dětmi. V rámci hry Moravskoslezský geocaching se navíc budou konat celkem 4 setkání hráčů se zábavným programem. Na těchto setkáních máte možnost vyhrát hodnotné ceny, např. outdoorovou GPS. První setkání se koná již v lednu 2012.“

Projekt je v současné době naplánovaný až do roku 2013 a je spolufinancován Evropskou unií v rámci Regionálního operačního programu NUTS II Moravskoslezsko 2007 – 13.  Podobné projekty existují i v různých krajích, ať už ve více či méně změněných podobách.

Share
Share