GISportal
Jedeme i díky Vám

Zapojte se do výzkumu cyklistiky pomocí Ushahidi v Olomouci! – výsledky

Před měsícem jste měli možnost se zapojit do projektu, ve kterém studenti Katedry rozvojových studií a student geoinformatiky PřF UP Olomouc, v rámci předmětu Participativní GIS, mapovali chybějící stojany na kola v Olomouci. Přibližně po třech týdnech mapování došlo na vyhodnocení celého projektů. Lidé měli možnost vyznačit chybějící stojany buď na analogové mapě, nebo na mapě na internetu.

Celkem bylo vyznačeno asi 79 bodů – z toho 36 na analogové mapě, která byla vyvěšena ve vysokoškolské menze; 12 bodů na druhé analogové mapě, která visela na chodbě Přírodovědecké fakulty UP Olomouc a 25 bodů na internetové mapě využívající platformu Ushahidi. Velkému zájmu se těšila hlavně internetová platforma USHAHIDI, kterou navštívilo přes 2000 lidí.

Statistika přístupů na web projektu
Statistika přístupů na web projektu

V první fázi vyhodnocení projektu se autoři rozhodli prověřit všechny vyznačené body v mapě. Autoři zjišťovali, zda opravdu na daném místě chybí stojan nebo ne, či se v blízkosti nějaký nenachází. Existující stojany zanesli do mapy a zdokumentovali příslušnou fotografií. V další fázi vytvořili mapu v prostředí ArcGIS Online a všechny body zde vyznačily. Výsledky si můžete prohlédnout na internetové mapě vytvořené v prostředí ArcGIS Online.

Share
Share