GISportal
Jedeme i díky Vám

Zapojte se do výzkumu cyklistiky pomocí Ushahidi v Olomouci!

Cyklisti, zapojte se do projektu! Tak zní výzva studentů, kteří v rámci předmětu Participativní GIS v rozvoji na Katedře rozvojových studií PřF UP v Olomouci vytvořili projekt na zmapování stojanů na kola. Používáte kolo jako dopravní prostředek do školy/práce? Jezdíte často na kole po Olomouci? Stalo se Vám někdy, že byste neměli kde kolo odložit? Pokud Vám chybí stojan ve městě nebo jsou stojany přeplněné, zaznačte chybějící stojany do mapy! Máte jedinečnou příležitost si vyzkoušet platformu Ushahidi a společně se podílet na tvorbě mapy cyklistických služeb v Olomouci. Vytvořená mapa bude předložena pracovní skupině pro cyklistickou dopravu, kterou loni zřídila olomoucká radnice. Tato skupina právě připravuje Cyklostrategii města Olomouce v rámci které mapuje stav cyklotras a cykloslužeb ve městě.

Prostředí jednoduché mapové aplikace nad Ushahidi

Share
5 komentářů
 1. Standa napsal/a

  Chvalyhodny pocin…ikdyz nejaka lampa ke ketre si kolo privazu se vzdycky najde;)
  Jenom me tak napada…nebylo by lepsi nejdriv zjistit kde stojany jsou, nez kde nejsou?

  1. Beata napsal/a

   Taky nás to napadlo, ale to by bylo spíš už z větší části naše práce, než lidí. A hlavním cílem bylo zapojit lidí a vytvořit participativní/komunitní projekt.

   1. Standa napsal/a

    Ja ale myslim ze lidi by taky mohli mapovat kde uz stojan je ne? Podle me by stacilo pridat jednu kategorii…

 2. Otmar napsal/a

  Jelikož nefunguje odesílání zpráv autorům projektu (nepustila mě captcha), tak to napíšu sem: škoda, že je mapové pole tak malé, kdyby bylo možno ho otevřít v okně na celou obrazovku, potěšilo by to nejednoho uživatele notebooku s vysokým rozlišením. 🙂

  1. Beata napsal/a

   Beru na vědomí, byla přidána záložka „Big map“ a mapa se zobrazí ve „fullscreen“ módu pro prohlížení. Bohužel u editace mapa stále zůstává malá.
   Byla taky přidána kategorie „existující stojany“, resp. místa, o kterých se ví, že je tam dostatek stojanů.

Podělte se s Vaším komentářem

Emailová adresa nebude zveřejněna

Share