GISportal
Jedeme i díky Vám

Zimní podoba map na Mapy.cz

Možná jste zaznamenali, že oblíbený mapový server Mapy.cz nabízí nově tzv. zimní mapu. Na první pohled se jedná o jinak „obarvenou“ existující turistickou mapu, ale při podrobnějším zkoumání, resp. přiblížení, se hlavně v horských oblastech dočkáte užitečných vylepšení. K již existujícím asi 5500 kilometrům lyžarských tras přibylo totiž barevné zvýraznění sjezdovek podle jejich náročnosti (modrá, červená, černá) včetně případného označení či jména konkrétní sjezdovky.

zimni_mapa

V mapě jsou nově taky vyznačeny popisky ski areálů, typ vleku/lanovky, parkoviště, snowparky apod. Zajímavé je také odlišení osvětlené či neosvětlené sjezdovky, nebo také zobrazení tzv. Němých značek Krkonoš. Zajímavostí je také přidání informace k běžkařským trasám o tyčovém značení a také to, zda-li je trasa strojově upravována či nikoliv. Mapy.cz dále nabízí měření tras, které sleduje právě ony běžkařské stopy, následně si lze vygenerovat výškový profil, takže si můžete doma v pohodlí udělat představu, jak bude výlet náročný. No a samozřejmě si trasu můžete stáhnout ve formátu .GPX, .KML či .WPT a používat ve vaší GPS navigaci či chytrém telefonu.

profil

Pustevny

Share
7 komentářů
 1. Libor napsal/a

  možná jsem hnidopich, ale chybí mi legenda.. jen se ujistim od znalých – čárkovaně jsou neupravované a plnou čárou upravené stopy? Díky 🙂

  1. Vítek Pászto napsal/a

   Ahoj Libore,

   nejsi hnidopich. Legenda tam chybí i mně. Ale nezoufej, je schovaná tady – http://napoveda.seznam.cz/cz/mapy/legenda/zimni-mapa/. Zde najdeš odpověď na svou otázku 🙂

   Můj názor je ten, že když vyprodukovali takovou tematickou/specifickou mapu (považuji zimní mapu za více tematickou, než třeba turistickou), tak by tam tu legendu mohli dát přímo. Koneckonců nevidím důvod, proč neuvádět legendu vždy a u všech map. A nejen u Mapy.cz.

  2. Petra napsal/a

   Legenda je poněkud neprakticky umístěna zde: http://napoveda.seznam.cz/cz/mapy/legenda/zimni-mapa/.

 2. HonzaK napsal/a
 3. HonzaK napsal/a

  Jak se na to dívám, tak strojově upravovaná stopa místy hrubě nesedí. Nevím, odkud brali data..

 4. Hanka napsal/a

  Dovolím si taky takovou hnidopišskou, ty trasy by nemusely být modré. Chápu, že je zima do modra, ale trochu to v tom sněhu zaniká 🙂 Ostatní turistické trasy k tomu stejně zapnout nejdou, tak mohli použít klidně nějakou výraznější. Nehledě na chudinky řeky.

Podělte se s Vaším komentářem

Emailová adresa nebude zveřejněna

Share