GISportal
Jedeme i díky Vám

Zlepšujeme mapy pro GPS, aneb crowdsourcing za plného provozu.

Vyrážíte autem na dovolenou nebo jen hodně jezdíte  po České republice a máte stále zapnutou GPS? Pokud máte navigaci od Navteq či Nokia (Navteq je dceřiná firma Nokie, která vytváří známé Ovi mapy, více o Nokia/Navteq naleznete zde), můžete nyní upravovat podkladová data online v aplikaci Map Reporter.

Uživatel může přidávat body zájmu (POI), upravovat informace o komunikacích, provést změny umístění domu či budovy, přidávat značky, či vložit hlášení ohledně dopravního omezení, omezení rychlosti, poštovního okrsku, mostů, tunelů, kartografického obsahu mapy, směrových značek, křížení, vzhledu křižovatky, značení pro nákladní dopravu atd.

 

Ukázka upravení informací o komunikaci.

Kompletní aplikace je online a v českém jazyce. Pro úpravy v mapovém podkladu musí být uživatel přihlášený. Aplikaci si můžete vyzkoušet zde. Více o crowdsourcingu naleznete v našem článku zde.

Share
4 komentářů
 1. Petra M. napsal/a

  Pro Garmina něco takového není? Nedávno jsem četla, že se dají chyby hlásit přes MapSource, ale zatím jsem to nezkoušela.

 2. Jirka Pánek napsal/a

  Nevím, ale pokud něco zjistíš napiš….

 3. Marek Kvapilík napsal/a

  Zodpověděl bych dotaz oheldně toho Garmina.
  Garmin je pouze výrobcem samotného HW a vlastní mapové produkty (co je mi známo) nevytváří. Dopravní mapy však odebírá od společnosti Navteq (jedná se především o data, jež jsou implicitně dodávána v autonavigacích). Tyto mapy jsou však hlavně v autonavigacích. Co se týče turistických přístrojů, zde jsou mapy také od Navteq. Co se týče turistických a cykloturistických tras a chodníků, zde nemám informace, kdo jim je poskytuje.

  Výše zmíněný web je tedy možné použít také pro chyby silniční sítě, jež jsou v navigacích Garmin.
  Před editací bych však rád upozornil, že by se všichni uživatelé měli ujisti, od jakého poskytovatele (nejčastěji Navteq nebo TeleAtlas (Ceda)) má jejich přístroj podkladová data.

  Toť mé krátké vysvětlení. Neberte jej však prosím jako 100% směrodatné 🙂

 4. Jirka Pánek napsal/a

  Díky Marku za doplnění…

Podělte se s Vaším komentářem

Emailová adresa nebude zveřejněna

Share