GISportal
Jedeme i díky Vám

Zoomy – Letecké snímky s rozlišením 1,8cm/px

Leteckými snímky s nejvyšším rozlišením na světě se může chlubit zoologická a botanická zahrada v Budapešti. Letecké snímky mají prostorové rozlišení 1,8 cm na pixel a měřítko 1 : 220. Pro srovnání, snímky dostupné prostřednictvím Google Maps mají rozlišení 20cm/px.  Letecké snímky si můžete prohlédnout na adrese http://zoomy.zoobudapest.com/.

Zoomy

Na tvorbě mozaiky leteckých snímků se podílely dva týmy odborníků. Bylo nutné zvýšit záznamovou rychlost kamery, vylepšit její stabilizaci a poté spojit všech 272 leteckých snímků do jednoho, což trvalo tři měsíce. Na projektu spolupracovala i společnost 360 world team, která v roce 2010 vytvořila v té době největší 360 stupňové panorama. To mělo rozlišení 70 gigapixelů a zobrazovalo Budapešť.

Panorama Budapesti

Tento rekord tak převzali od sférického panoramatu Prahy (18 gigapixelů, 2009). V současnosti době drží rekord v kategorii sférických panoramat Londýn (80 gigapixelů) a v kategorii běžných snímků Shanghai (272 gigapixelů).

 

Share
1 komentář
  1. rosta n. napsal/a

    Největší český snímek a „indoor“ panorama na světě je 40GB snímek zachycující knihovnu ve Strahovském klášteře (http://www.360cities.net/gigapixel/strahov-library.html)

Podělte se s Vaším komentářem

Emailová adresa nebude zveřejněna

Share