GISportal
Jedeme i díky Vám

1. Studentská Open-Space GEOkonference1st Students‘ Open-Space GEOconference

Ve čtvrtek 17. 3. 2011 se na půdě Katedry geoinformatiky UP Olomouc uskutečnila 1. Studentská Open-Space GEOkonference, která přinesla zajímavé podněty k řešení aktuálních témat v oblasti geoinformatiky, kartografie a mobilních technologií. Na premiéru nového typu konference dorazilo přibližně 30 účastníků, a to zejména místních studentů. Celá akce byla organizována občanským sdružením Buď Geo…, které se aktivně zapojuje do dění v geovědních oborech.

Konference byla unikátní především svým pojetím Open-Space technologie, čili jako „jedna velká přestávka na kávu“. Témata totiž vycházela právě z řad účastníků konference, a tak se řešilo opravdu pouze to, co přítomné zajímalo a měli k tomu co říct. Velice otevřeným a neformálním způsobem tak byla ve třech diskuzních skupinách rozebírána témata jako jsou (geo)sociální sítě, mobilní GIS a jeho využití v disaster managementu, dynamika v kartografii, aplikace nástrojů virtuální reality v kartografii či jaká je připravenost studentů geoinformatiky pro praxi. Byla rovněž vznesena kontroverzní otázka, zda-li je tradiční kartografie u konce se svým vývojem, která ukončila celou zajímavou akci.

Podle okamžitých reakcí účastníků konference bylo pořadateli rozhodnuto o opakování GEOkonference na podzim roku 2011.  Jiří Pánek, jeden z hlavních organizátorů akce, dodává: „Jelikož se jednalo o první konferenci typu Open-Space zaměřenou na geovědní disciplíny, tak jsme s jejím průběhem a účastí spokojeni.“  Doplňuje jej kolega Lukáš Marek: „Dnes jsme si potvrdili, že tato a podobné akce našeho občanského sdružení mají smysl a že se vyplatí investovat čas a úsilí jejich pořádáním.“

Share
5 komentářů
 1. Petra napsal/a

  Pokračování až na podzim? Tak doufám, že budu moct dorazit.

 2. Jirka Pánek napsal/a

  No dříve to asi nestihnem, ale zase to bude určitě stát za to…

 3. Otmi napsal/a

  Konference byla velmi přínosná a dost jsem si z ní odnesl. Fandím tomu, aby se z toho stala taková tradice… 🙂

 4. Tomáš Růžička napsal/a

  Většina prváků si spletla termín a myslím, že o hodně přišli, a tak doufám, že se kladné zprávy roznesou a na podzim bude nabyto.

 5. Jirka Pánek napsal/a

  To je taky náš cíl – aby bylo plno, nejen tady na webu, ale i na našich akcích…

Podělte se s Vaším komentářem

Emailová adresa nebude zveřejněna

Share