GISportal
Jedeme i díky Vám

Koronavirus v českých mapách

Po příspěvku Coronavirus v grafech, mapách a dashboardech, který se soustředil především na zahraniční mapy a vizualizace, přinášíme přehled některých map s českou tématikou. Pokud víte o podobné mapě či projektu, napište nám, rádi projekt zveřejníme!

Mobilní Rozhlas  je mobilní i webová aplikace, která slouží pro komunikaci mezi radnicí a občany. Firma již dříve oznámila, že během současného stavu nouze poskytne nezapojeným samosprávám systém pro krizovou komunikaci zdarma. Nyní spustili i speciální stránku, kde občané naleznou souhrn nejdůležitějších informací ohledně situace kolem koronaviru a odkazy na web Ministerstva zdravotnictví a vlády ČR.

 

 

Nouzový stav v Jihlavě, město Jihlava tradičně boduje svými GISáckými aplikacemi. Na Mapě s příběhem (StoryMaps) jsou zobrazeny různé mapy dostupnosti služeb, ale také informace pro občany. Jedná se o velmi podařenou informační platformu pro občany Jihlavy. 

 

DámeRoušky, je velmi kvalitně zpracovaná webová mapa, postavená na platformě české vývojářské firmy Mapotic. Mapa zobrazuje ty, kdo roušky nabízejí, i ty, kteří je potřebují. 

 

Mapa pomoci, spolek Milion chvilek vytvořil technologicky sice velmi jednoduchou mapu (postavenou na Google Maps), ale o to důležitější svým obsahem. Mapa se snaží propojovat jednotlivé malé iniciativy a ukázat, že existuje velké množství lidí, kteří se snaží v této náročné době pomáhat. 

 

COVID-19 v Olomouckém kraji je webová mapa jejíž cílem je na jednom místě agregovat prostorově lokalizované informace o epidemii onemocnění COVID-19 v Olomouckém kraji a zpřehlednit tak občanům situaci. Mapová aplikace vznikla z iniciativy studentů Katedry geoinformatiky Univerzity Palackého v Olomouci v rámci 24 hodinového hackathonu pro občany Olomouckého kraje.

 

Dopravní mapy na Mapy.cz a Google Maps nově zobrazují i uzavírky okolo obcí, které jsou v totální karanténě – především pak obce na Olomoucku v okolí Litovle a Uničova. 

 

Share
Share