GISportal
Jedeme i díky Vám

16. kartografický den Olomouc (program a registrace)

Šestnáctý ročník kartografických dnů v Olomouci, o kterém jsme před měsícem informovali, už zná svou přesnou podobu. Tento tradiční seminář, letos zaměřený na využití kartografie v kultuře, se uskuteční v klasické prezenční formě na půdě Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Máme k dispozici přesný program a na webu kartografickyden.upol.cz již běží bezplatná registrace účastníků.

 

Akci pořádá Česká kartografická společnost ve spolupráci s Katedrou geoinformatiky UP. Akce je pro všechny zájemce zdarma, a je potřeba pouze předchozí registrace na webu události. Registrace účastníků v předsálí bude probíhat od 9:30 v prvním patře budovy Přírodovědecké fakulty (třída 17. listopadu 50, Olomouc). Odborný program pokračuje od zahájení v 9:45 až do 14:00. Během něj uslyšíte o využití kartografie a geoinformatiky v muzeích a galeriích (10:10–10:40, Miroslav Kindl), mapování kulturních a kreativních odvětví (10:40–11:10, Petr Bilík a Rostislav Nétek) a antropologii v prostoru (11:10–11:30, Jan D. Bláha).

Po půlhodinové přestávce naváže příspěvek o mapování nářečí českého jazyka z oblasti dialektologie (12:00–12:30, Martina Ireinová, Bronislav Stupňánek a Jakub Koníček) a prezentace virtuální rekonstrukce olomoucké bastionové pevnosti (12:30–13:00, Petr Hofman). Blok přednášek zakončí společná diskuze a závěrečné slovo. Na místě vás čeká také drobné občerstvení, soutěž o drobné ceny i kartograficky laděné materiály k prohlížení během programové přestávky. Po předchozí domluvě s organizátory je možná také prezentace formou posterů (informujte prosím v poznámce registračního formuláře).

Tak neváhejte, registrujte se, a poslední únorový pátek nezapomeňte přijet do Olomouce.

 

 

foto: David Motlíček (14. KDO)

Share
Share