GISportal
Jedeme i díky Vám

Atlas rozvoje venkova

Atlas rozvoje venkova je společný projekt (TAČR) pracovníků Západočeské univerzity v Plzni a Ostravské univerzity, který se zabývá přípravou českého venkova na budoucnost. Klíčovou pozornost věnuje otázkám ekonomického rozvoje a možnostem jeho veřejné podpory (pracovní a podnikatelské příležitosti, základní občanská vybavenost). Cílem projektu je během tří let (2018-2020):

 1. analyzovat problémy, rozvojové příležitosti a investiční potřeby venkova,
 2. identifikovat klíčové faktory, procesy a výzvy, ovlivňující jeho budoucnost,
 3. navrhnout scénáře budoucího rozvoje,
 4. specifikovat adaptační strategie, jak budoucí výzvy (příležitosti a hrozby) zvládat a v neposlední řadě
 5. společně s aplikačními garanty a dalšími aktéry, formulovat zásady nové politiky rozvoje venkova po r. 2021 pro Českou republiku.

Mapové výstupy jsou nyní k dispozici jako TIFF, PNG a Zoom (možnost dynamického přiblížení v prohlížení). Mapy by měly být k dispozici i formou webového GISu, ale ty budou patrně online až později. 

Share
4 komentářů
 1. Otakar Čerba napsal/a

  Já vím, že jsem rejpal, hnidopich, je krize a tak podobně, ale ta severka s N je prostě ŠPATNĚ!!!

  1. Jirka Pánek napsal/a

   Nejsi, souhlasím, že na mapě v češtině by to neměla být „anglická“ směrovka.

   1. David Vogt napsal/a

    Směrovka s „N“ možná není ideální, nicméně si dovoluji podotknout, že mapy nejsou čistě v češtině a anglickojazyčného čtenáře neznalého Česka (český čtenář snad směrovku nepotřebuje, byť i jemu může napovědět, že tentokrát nebylo použito Křovákovo zobrazení) by mohlo označení „S“ zmást. Ano, asi jsme mohli písmeno zcela odstranit. Bohužel jsme však museli respektovat předem danou víceméně jednotnou šablonu map. Na čistě české mapě by samozřejmě také nemělo být označení vzdálenosti „Km“ s velkým „k“. Osobně bych též nejraději nepoužil termín „obce s rozšířenou působností“ pro celé jejich správní obvody a v angličtině bych hledal jiný ekvivalent než „microregions“, ale zde hrála roli i potřeba zkrácení textu.

 2. […] post Atlas rozvoje venkova appeared first on […]

Podělte se s Vaším komentářem

Emailová adresa nebude zveřejněna

Share