GISportal
Jedeme i díky Vám

Konference HealthGIS 2021-2022 (pozvánka)

Technická univerzita v Liberci a Krajská hygienická stanice v Liberci pořádají opět konferenci HealthGIS, která se bude konat v termínu 7. a 8. dubna v Liberci. 

Veřejné zdraví a instituce, které o něj pečující, se v uplynulých dvou letech díky pandemii covid-19 setkávali s novými zkušenostmi. Ty přicházely díky velké dynamice a intenzitě epidemie, stejně jako v souvislosti s provázáním protiepidemických opatření s celospolečenskými tématy. Krajské hygienické stanice v České republice se staly jedním z ústředních míst krizového řízení. A tím i místy, kde se pozitivní a negativní zkušenosti prolínaly. Věříme, že znalosti, zkušenosti a vzájemná spolupráce odborníků může vést k efektivnějšímu používání prostorových dat orgány veřejného zdraví a dalšími organizacemi v oblastech zdravotnictví a krizového řízení. 

První den (7. 4. 2022) se konají tři předkonferenční semináře:

1 | EpiGIS: nástroj pro sběr, správu a komunikaci epidemiologických dat
2 | Mapy v epidemiologii: tipy a triky pro jejich tvorbu a opatrné a správné používání
3 | “Zdravá” komunikace v krizové situaci: uvnitř týmu a s veřejností

Druhý den (8. 4. 2022) jsou v plánu odborné přednášky, které jsou řazeny do 3 bloků – viz program. Můžete se těšit například na:

Arnold Bochmann
„The covid pandemic stressed public health response capacities beyond the limits all around the world. In this presentation, some observations from the Netherlands are shared, in particular on emerging community initiatives of data analysis and generating reliable evidence for public health decision making. In times of limited public health capacity, it is important to manage community initiatives effectively. This requires an ecosystem of reliable and well-tested analytical tools, as well as open data sharing between the public sector and community initiatives. In addition, methodological challenges must be addressed, such as dealing with different levels of geographical data aggregation. This presentation explores priority topics for the next decade.“
 

či

Komunikacia a verejne zdravotnictvo od Gabriel Gulis

Komunikacia ze v zmysle Oxfordskeho slovnika odovzdavanie alebo vymena informacii recou, pisanym textom alebo s pouzitim ineho media. Predmetom komunikacie je teda informacia, ktora v pripade verejneho zdravotnictva je casto informacia suvisiaca so zdravim obyvatelstva. V principe existuju styri druhy komunikacie; agresivna, pasivna, pasivno-agresivna a asertivna. Predkladana prezentacia uvadza dva priklady komunikacie; skusenost Danska z komunikacie v pripade Covid-19 a zlozitost intersektoralnej komunikacie na priklade zaclenenie hodnotenia dopadov na zdravie do hodnotenia dopadov na zivotne prostredie. Obe priklady potvrdzuju dolezitost a zlozitost komunikacie a v plnom rozsahu podporuju nutnost aktivnejsej cinnosti narodnych zdravotnickych autorit v oblasti EPHO 8 – komunikacia.   

Share
Share