GISportal
Jedeme i díky Vám

MapTiler oceněn Evropskou kosmickou agenturou (TZ)

Česk-švýcarský startup MapTiler, který se specializuje na poskytování map a softwaru k jejich tvorbě, získal ocenění Evropské kosmické agentury. O jejich produktech, které by mohly nahradit Google Maps jsme psali v červnu. MapTiler cílí na globální trh a je používán společnostmi, jejichž mapy jsou skrz web či mobilní aplikace měsíčně zhlédnuty miliony návštěvníků. Za vývojem produktů stojí mimo jiné Petr Přidal, se kterým jsme dělali rozhovor již v roce 2012. 

Evropská kosmická agentura (ESA) a Airbus ocenily tým stojící za produktem MapTiler za inovativní zpracování satelitních snímků. Tyto snímky, které ESA poskytuje zájemcům zdarma, byly přetvořeny v interaktivní mapu. „Od května, kdy jsme službu spustili, máme již stovky společností a institucí, které používají naše mapy u sebe na webu či v mobilních aplikacích“, říká Petr Přidal, zakladatel MapTileru. Hlavní cenou je balíček dat od Airbusu, který bude použit na další vylepšení mapy. „Použití našich vlastních algoritmů zajistí jednotný barevný styl mezi různými zdroji satelitních snímků, takže není vidět přechod mezi snímky od různých poskytovatelů“, vysvětluje Petr Přidal použití dat od Airbusu.

Snímky od Airbusu doplní ty stávající dodávané ESA v rámci programu Copernicus. Sbírány jsou dvojicí satelitů Sentinel-2, které navštíví a vyfotografují každé místo na zemi jednou za maximálně pět dní, Evropu a oblast celého mírného pásu dvakrát tak často. Nad našimi hlavami se pohybují ve výšce zhruba 790 kilometrů.

Share
Share