GISportal
Jedeme i díky Vám

Informace z krajů: Kraj Vysočina zveřejnil novinky v oblasti boje s elektronickou kriminalitou

Kraj Vysočina dlouhodobě podporuje aktivity spojené s elektronickou bezpečností. Zorganizoval a řídí činnost „Pracovní skupiny pro elektronickou bezpečnost“, která sdružuje odborníky z veřejné správy, justice, vzdělávacích organizací a firem zaměřených na technologie. Tato široká účast umožňuje skupině koordinovat aktivity, které se dotýkají maximálního počtu uživatelů od malých dětí po jejich rodiče, od organizací veřejné správy po poskytovatele internetu.

Na stránkach www.kr-vysocina.cz/ebezpecnost naleznete návody k řešení různých problémů souvisejících s elektronickou kriminalitou i s kontakty, kam se obrátit; dokumenty elektronické bezpečnosti; videozáznamy a prezentace s již proběhlých seminářů a školení a seznam společností, které splňují podmínky pro značku „Kraj Vysočina DOPORUČUJE PRO BEZPEČNÝ INTERNET“

Na podzim 2012 připravuje Kraj Vysočina velkou konferenci v Jihlavě pořádanou ve spolupráci s Vyšší policejní školou Ministerstva vnitra v Jihlavě, ve stejné době proběhne mezinárodní konference na toto téma organizované ve Walesu.

Vzhledem k nadnárodnímu přesahu problematiky Kraj Vysočina spolupracuje v rámci projektu DE-LAN (INTERREG IVC) na prohloubení mezinárodních vazeb, které umožní využít nové znalosti a zkušenosti v boji s novými kriminálními činy, jejichž počet i nebezpečí bude v budoucnu vzrůstat.

Převzato a upraveno z webových stránek krajských úřadů.

Chybí Vám zde informace z Vašeho kraje? Napište nám na redakce@gisportal.cz

Share
Share