GISportal
Jedeme i díky Vám

Informace z krajů: Mapové služby v Plzeňském kraji

Plzeňský kraj aktualizoval svoje mapové služby.

Na mapovém portálu můžete najít mapy z oblastí: doprava a silniční hospodářství, krizové řízení, zdravotnictví a sociální věci, regionální rozvoj a územní plánování, životní prostředí, kultura, památková péče a cestovní ruch a vzdělávání a sport.

Více informací a přístup k mapovým sloužbám zde.

Převzato a upraveno z webových stránek krajských úřadů.

Chybí Vám zde informace z Vašeho kraje? Napište nám na redakce@gisportal.cz

Share
3 komentářů
 1. Pavel Chára napsal/a

  Dobrý den .Omlouvám se ,ale mám dotaz . Před několika roky jsem zachytil v Plzeňském deníku odkaz/ v té době / na novou možnost nahlédnutí do leteckých historických map z let 1947 pod :.. mapové služby plzeňského kraje – a tato stránka se stala na několik let mou oblíbenou ,protože mě umožnila vrátit se do vzpomínek na krajinu mého dětství .Bohužel, v současnosti se mi nedaří na tyto stránky dostat -je stále ještě tato možnost volně přístupná ? Dnes/22.2.2021/jsem zkoušel kliknout na stánky,, cenia kontaminovaná místa “ a hlásilo mi to jako :web nedostupný .Pokud mohu poprosit ,budu vděčný za jakoukoliv odpověď ,případně ,, nápovědu“. S pozdravem Pavel Chára

 2. Jirka Pánek napsal/a

  Dobrý den, našel jsem k tomu tuto informaci:
  Dovolujeme si upozornit, že k 30.6.2020 bude ukončen přístup k aplikaci https://kontaminace.cenia.cz, a to z důvodu zastarání technického řešení a ukončení podpory některých softwarových komponent (Adobe Flash).

  Vrstva historického ortofota ČR z 50.let 20.st. bude nadále k dispozici na Národním geoportálu INSPIRE (https://geoportal.gov.cz/web/guest/map). Aktuální mapa kontaminovaných míst je dostupná na adrese: https://www.sekm.cz (https://www.sekm.cz/portal/areasource/map_search_public/).

  Oba odkazy mi fungují – přeji hodně štěstí!

  JP

 3. Jan Souček napsal/a

  Zdravím, ještě snazší je využít relativně novou aplikaci Zeměměřického úřadu „Archiv“ na adrese https://ags.cuzk.cz/archiv/

  Vpravo nahoře klikněte na „Letecké snímky“ a zaškrtněte nějakou „Celoplošnou vrstvu“. Tím budete mít celou mapu z historických snímků. Kliknutím na nějaké místo se vám zobrazí seznam všech snímků z různých let, na kterých je místo zachyceno.

Podělte se s Vaším komentářem

Emailová adresa nebude zveřejněna

Share