GISportal
Jedeme i díky Vám

Informace z krajů: Moravskoslezský geocaching

Moravskoslezský kraj rozjel 31. srpna 2011 Geocaching, aneb vydejte se za poklady Moravskoslezského kraje! Staňte se lovcem pokladů, poznejte zajímavá místa Moravskoslezského regionu, získejte nové přátele a hrajte o hodnotné ceny! Na účastníky této hry čeká 100 pokladů.

Hra Moravskoslezský geocaching Vás zábavnou formou provede po krásách Moravskoslezského kraje. Hráči hledají ukryté poklady (cache) na základě GPS souřadnic, které získá na základě popisu (listingu) každé cache. Na cestě za pokladem Vás mnohdy čeká zapeklitá hádanka, důmyslná skrýš a další překážky, které je třeba zdolat, abyste se dostali až k tajuplné schránce s odměnou. Každá cache se liší svou obtížností a způsobem provedení, na své si tak přijdou jak vyznavači adrenalinu, tak i rodiny s dětmi. Cache může být ukryta prakticky kdekoliv, kde jí to umožní její rozměr. Z možností úkrytu jsou však vyloučena místa různě nebezpečná či zakázaná. Cache nikdy nebude umístěna tak, aby k jejímu nalezení bylo třeba porušit zákon nebo se dostat do ohrožení života.

Hra Moravskoslezský geocaching je prozatím plánována do léta roku 2013. Během této doby máte možnost hledat poklady z různých tématických okruhů.

Pověsti Moravskoslezského kraje – cache Vás zábavnou formou seznámí s místními pověstmi Výhledy – hory, rozhledny… Technické unikáty Poklady bílé paní – hrady, zámky, zříceniny Vodníkovy dušičky – řeky, přehrady, rybníky… Lázně Cesta do města – městské cache Osobnosti Moravskoslezského kraje TOP cache – série deseti různě zaměřených cachí, které skutečně prověří Vaši zdatnost a bystrou hlavu. Čekejte zapeklité hádanky, důmyslné úkryty a netradiční provedení samotných schránek.

Na stránkách www.msgc.cz si zdarma stáhněte nebo si na některém z informačních center vyzvedněte originální pas Moravskoslezského „kačera“ a zapojte se do této velké hry. Hledejte poklady dle indicií, luštěte hádanky, pátrejte na tajemných místech a sbírejte do pasu razítka z nalezených schránek.

Hrajte o hodnotné ceny na setkáních hráčů

Každých šest měsíců se navíc budou konat tématická setkání hráčů. Dvě zimní a dvě letní. Tato setkání budou vždy doprovázena bohatým programem a soutěžemi o hodnotné ceny! Třeba kvalitní outdoorovou GPS navigaci!

První setkání se koná již v lednu 2012. Termíny následujících setkání jsou: červen 2012, leden 2013 a červen 2013.

Pravidla pro hru Moravskoslezský geocaching jsou velmi podobná pravidlům oficiální hry geocaching. K tomu, abyste se mohli stát hráčem Moravskoslezského geocachingu potřebujete GPS, registraci na stránkách geocaching.com a pas Moravskoslezského geocachingu.

Kontaktní osobou pro veškeré dotazy je Lenka Kolarčíková, tel.: 595 622 528, lenka.kolarcikova@kr-moravskoslezsky.cz Více informací na www.msregion.cz nebo www.msgc.cz

Převzato a upraveno z webových stránek krajských úřadů.

Chybí Vám zde informace z Vašeho kraje? Napište nám na redakce@gisportal.cz

Share
Share